Kontakter Fritidsföreningar

Förening/hemsida Kontakt Telefon Mail  
Jokkmokks Brukshundklubb Ann Wedin   info@jokkmokksbhk.se   

Jokkmokk Basket   Skol IF 

 Taghi Alirezai  

 taghi.alirezai@gmail.com 

 
Jokkmokks Jakt & Fiske    0971-12200

dan.ojanlatva@gmail.com

jaktochfiske@telia.com

 
Jokkmokks Kampsportsförening Anders Olofsson 070-3215364    
Jokkmokks Skidklubb Benny Östlund 0767847320 jokkmokks.sk@gmail.com  
Jokkmokk Skoterförening  Lars-Gunnar Lundvall 070-3155997 jokkmokksskoterforening@gmail.com  
Jokkmokks Simsällskap  Anna karin Aira  0703534775 anna-karin.aira@jokkmokk.se  
Jokkmokk Ridklubb  Helene Karlsson 070-3623377 info@jokkmokksridklubb.se  
Jokkmokks Pistolklubb Bo Eriksson  0971-34017  jokkmokkspk@mail.com  
Jokkmokk Motorsällskap Jonny Karlsson    jonny0706095366@hotmail.com  
Jokkmokks Klätterklubb  Björn Fagerström   jmk.klätterklubb@gmail.com  
Jokkmokk Hockeyförening  Joel Forsman 073-0320420 joel@hotelakerlund.se  
Jokkmokks Styrkelyftsklubb  Johan Blind 0738349734 j-a-a-b@hotmail.com  
On Wheels Jokkmokk     onwheels@jokkmokk.com  
Polcirkelgymnasterna      polcirkelgymnasterna@gmail.com  
Porjus Golfklubb  Roland Andersson   070-3950560 roland.andersson@bahnhof.se  
Porjus IK Mats Aspholm 0705647629 menhir76@live.se  
Porjus Skytteförening  Kjell Eriksson  0706-45 59 45    
Porsi Idrottsförening  Anders Stenman  0976-30040    
Randijaur Idrottsklubb  Mattias Forsman 072-4520629 forsman.jokkmokk@gmail.com  
Vuollerims Jakt-skytteförening  Bernt Sundqvist 073-0817324 berndt.sundqvist@vattenfall.com  
Vuollerims Motorförening  Tommy Sundgren  070-6077955 tommysundgren@hotmail.com  
Vuollerim Ridklubb  Anna Isaksson  070-3610929  info@vuollerimsridklubb.com  
Vuollerim Sportklubb  Håkan Gustafsson 070-6877970  hg@vuollerim.nu  
Murjeks Jakt och Fiske  Sture Larsson 

0976-20220

 070-2653271

sture.larsson1953@gmail.com  
Murjeks Bollklubb  Tord Eriksson 0921-10126  christinahellsen@hotmail.com  
IFK Kåbdalis  Tord Eklund  070-3534172 kabdalis@elia.com  
Sarek IF Fia Kaddik  070-2408899     
Snesuddens Skoterförening Johan Nyberg snesuddenssf@gmail.com facebook länk  
Creek Bend Cruisers Glenn Skogh 076-8043109    

Publicerad: 2015-08-01 13:02. Ändrad: 2021-02-24 16:10.

Länk till Facebook Östra Hörnet

Länk till Facebook Kultur & Fritid

Kultur och fritid Instagram

Länk till Facebook Biblioteket Jokkmokk & Vuollerim