Uppleva & Göra


tisdag
19
oktober
2021

Teater: Sörjen som blev

Folkets Hus Jokkmokk, tisdag 19 oktober kl. 19.00


onsdag
20
oktober
2021

Konsert på Bio Norden: Nina Nordvall med gäster

Bio Norden onsdag 20 oktober 2021 kl. 18.00


onsdag
20
oktober
2021

Bio - Venom: Let there be carnage

Folkets hus Jokkmokk onsdagen 20/10 kl. 19


torsdag
21
oktober
2021

Bio - Venom: Let there be carnage

Folkets hus Jokkmokk torsdagen 21/10 kl. 19


lördag
23
oktober
2021

Hockeypremiär Jokkmokk - Älvsbyn IF

Ishallen Jokkmokk Lördag 23/10 kl. 13.00


söndag
24
oktober
2021

Basket: Jokkmokk basket - Gladan

Östra sporthall Jokkmokk söndag 24/10 kl 13


måndag
25
oktober
2021

Bio - Bröllop, begravning och dop - filmen

Folkets hus Jokkmokk måndag 25/10 kl. 19


tisdag
26
oktober
2021

Bio - Bröllop, begravning och dop - filmen

Folkets hus Jokkmokk tisdag 26/10 kl. 19


lördag
30
oktober
2021

Basket: Jokkmokk-Gladan

Östra sporthall Jokkmokk lördag 30/10 kl. 13


lördag
30
oktober
2021

Teater/musik: Marjattas sång

Ája Sparbankssalen, lördag 30 oktober kl. 14.00


söndag
31
oktober
2021

Biomatine - Ron rör om

Folkets hus Jokkmokk söndag 31/10 kl. 15.00


tisdag
2
november
2021

Teater: Laika (med Özz Nüjen)

Folkets Hus Jokkmokk, tisdag 2 november kl. 19.00


onsdag
3
november
2021

Bio - Eternals

Folkets hus Jokkmokk onsdag 3/11 kl. 19


torsdag
4
november
2021

Bio - Eternals

Folkets hus Jokkmokk torsdag 4/11 kl. 19


lördag
6
november
2021

Basket: Jokkmokk Basket - GBBK

Östra sporthall Jokkmokk lördag 6/11 kl. 11


söndag
7
november
2021

Biomatine - Baby-Bossen 2: Familjeföretaget

Folkets Hus Jokkmokk söndag 7/11 kl. 15.00


fredag
12
november
2021

Bio - Sagan om Karl-Bertil Jonssons julafton

Folkets Hus Jokkmokk fredag 12/11 kl. 19


lördag
13
november
2021

Ungdomsbasket Jokkmokk-SSK

Östra Sporthall Jokkmokk lördag 13/11 kl. 13


söndag
14
november
2021

Futsal: Jokkmokk SK - Arjeplog

Östra sporthall söndag 14/11 kl. 13


fredag
26
november
2021

Unikt dansevenemang: Room X på Ájtte

Vandra bland 14 danskonstverk i en ljud- och ljussatt byggnad fredagen den 26 november kl. 18.00


lördag
27
november
2021

Basket: Jokkmokk- Skellefteå

Östra sporthall Jokkmokk lördag 27/11 kl. 13.00


lördag
27
november
2021

Unikt dansevenemang: Room X på Ájtte

Vandra bland 14 danskonstverk i en ljud- och ljussatt byggnad lördagen den 27 november kl. 15.00


söndag
28
november
2021

Futsal: Jokkmokk SK - Nybyn IK

Östra sporthall Jokkmokk söndag 28/11 kl. 13


lördag
11
december
2021

Basket: Jokkmokk - Vråken

Östra sporthall Jokkmokk lördag 11/12 kl. 13


söndag
12
december
2021

Futsal: Jokkmokk SK - Umeå

Östra sporthall Jokkmokk söndag 12/12 kl. 13


lördag
8
januari
2022

Basket: Jokkmokk - IKSU

Östra sporthall Jokkmokk Lördag 8/1 kl. 13


söndag
30
januari
2022

Futsal: Jokkmokk SK - Arjeplog

Östra sporthall Jokkmokk söndag 30/1 kl. 13