Lärare

Kristin AmundsenAmundsson Kristin
Mentor för SA14
Undervisar i svenska, historia och geografi
0971-172 73
kristin.amundsson@jokkmokk.se

 

 

Martin AnderssonAndersson Martin
Mentor för TE14,TE13,TE12
Undervisar i teknik, data
0971-172 36, 070-691 53 82
martin.andersson@jokkmokk.se

 

 

Monica Asplund

Asplund Monica
Mentor för VO13
Undervisar i psykolog, ledarskap och organisation
0971-172 83
monica.asplund@jokkmokk.se

 

 

Anette Båmstedt

Båmstedt Annette
Mentor för VO12
Undervisar i vård- och omsorgsämnen och biologi
072-575 47 49,0971-172 83
annette.bamstedt@jokkmokk.se

 

 

Anki GunnarstedtGunnarstedt Anki
Specialpedagog
0971-172 21
ann-christine.gunnarstedt@jokkmokk.se

 

 

Lisa JonssonJonsson Lisa
Mentor för
Undervisar i Slöjd
0971-172 67
lisa.jonsson@jokkmokk.se

Karlsson Helena
Elevassistent Gy sär
070-362 33 77
helena.karlsson@jokkmokk.se

Karström Mats
Undervisar i naturkunskap, miljökunskap
0971-173 00
mats.karstrom@jokkmokk.se

Kuoljok Jan-Erik
Mentor för SM3
Undervisar i samiska, slöjd
0971-172 67
jan-erik.kuoljok@jokkmokk.se

Labba Marja
Undervisar i Nordsamiska, Rennäring, Samernas kultur och historia
0971-172 32, 070-621 71 14
marja.labba@jokkmokk.se

Lindholm Lars-Ture
Mentor för EE11, EE12 (vattenkrafteleverna)
Undervisar i vattenkraftkurser
0971-172 43
lars-ture.lindholm@jokkmokk.se

Lomakka Egon
Undervisar i svets, fordonsunderhåll, sammanfogningsteknik
070-84 32 572
egon.lomakka@jokkmokk.se

Länta Anna-Maria (ledig höstterminen 2014)

Müller Sandvik Erik
Mentor för NA12 och delar av SH12
Undervisar i engelska
070-277 71 38
erik.muller-sandvik@jokkmokk.se

Nilsson Emma
Mentor för språkintroduktion
Undervisar i svenska som andraspråk
0971- 172 38
emma.nilsson@jokkmokk.se

Nordkvist Björn
Mentor för NA13
Undervisar i fysik, matematik, naturguidning
0971-173 00
bjorn.nordkvist@jokkmokk.se

Palmgren Hans
Mentor för EE13-ELT
Undervisar i elämnen även på Yrkeshögskolan
0971-172 43
hans.palmgren@jokkmokk.se

Segerström Solbritt
Mentor för språkintroduktion
Underv. i svenska som andraspråk
0971-172 38
solbritt.segerstrom@jokkmokk.se

Stensson Johansson Simon
Mentor för SA12
Undervisar i svenska, religion och filosofi
0971-172 73
simon.stenssonjohansson@jokkmokk.se

Thomsen Lars
Mentor för EE14. Arbetslagsledare
Undervisar i elämnen och teknik även på Yrkeshögskolan
0971-172 43
lars.thomsen@jokkmokk.se

Thomsens dokument

Tjärnlund Jerry
Undervisar el-ämnen, även på Yrkeshögskolan
0971-172 43
jerry.tjarnlund@jokkmokk.se

Ny formelsamling

Wiandt Jonas
Mentor för EK13
Undervisar i och samhällskunskap, sociologi och entreprenörskap
0971-172 36
jonas.wiandt@jokkmokk.se

Öhlund Eva
Mentor för IM och kontaktperson för åk 1 Välkommaskolan
Undervisar i engelska, tyska och UF-lärare
0971-172 32
eva.ohlund@jokkmokk.se

Östberg Vivan
Undervisar i matematik, kemi
0971-556 56
vivan.ostberg@jokkmokk.se


Publicerad: 2014-11-24 13:42. Ändrad: 2014-11-24 14:03.

 

Socialtjänstens Blogg

Länk till Facebook Jokkmokk